Kahramanmaraş Depremi Hakkında

15 Şubat 2023 23:03 Özel Eğitimciler Derneği

Öncelikle meslektaşlarımız başta olmak üzere hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Dernek olarak bizim misyonumuz özel eğitim öğretmenlerimizin gelişimlerine katkıda bulunmak, özel gereksinimli çocuklarla çalışan tüm öğretmenlere destek sunmak ve bu konuda birtakım politikalar geliştirerek ülkemizde özel eğitim ve özel eğitimcilere kurumsal olarak hizmet vermektir. 

Bununla ilgili olarak genel olarak üç farklı kurumda üyelerimiz bulunmaktadır. Derneğimiz, üniversitelerin özel eğitim bölümlerindeki hocalarımız, devlet okullarında ve özel gereksinimli bireylere hizmet veren okullarda çalışan özel eğitim öğretmeni arkadaşlarımız ve özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinde çalışan özel eğitim öğretmeni arkadaşlarımızdan oluşmaktadır.

Kendileriyle yaptığımız görüşmelerde üniversitelerde kendi illerine gelen çocuklara ve ailelere destek olmakla ilgili planlamalar yapılmış ve bazılarının da başlatıldığı bilgisine ulaşılmıştır.

Bunun yanında Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü olarak deprem bölgesindeki bulunan aktif bölüm öğrencilerimize tek tek ulaşarak sosyal destek sunmak üzere öğretim üyelerimizden oluşan profesyonel gruplar oluşturulmuştur. Bölüm akademisyenleri iyi durumda olan öğrencilerimizin bulundukları bölgede eğitimle ilgili nasıl katkı sağlayacakları konusunda rehberlik ve danışmanlık sunmakla birlikte durumu iyi olmayan öğrencilerimize sosyal destek sunmak üzere iletişim ağları oluşturmuşlardır. Ayrıca sahadan aldığımız bilgilere göre Ankara Üniversitesi ve Adnan Menderes Üniversitesinde de bu tür çalışmaların başlatıldığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Şimdilik bölgede hizmet vermenin çok zor olması ve diğer illere ciddi bir göç hareketliliğin olması nedeniyle bulunduğumuz illerde gerek kriz masalarına gerekse bize ulaşıldığında ya da biz onlara ulaştığımızda ailelere danışmanlık destek hizmeti, çocukların doğru eğitim alması için yönlendirmelerin yapılması konusunda koordinasyon çalışmalarına başlanmıştır.

 Çok yakında sosyal medya hesaplarımız üzerinden yine öğretmenlerimize, ailelerimize destek olacak bilgi notları ve videolar paylaşılacaktır.  

 Tekrardan milletimize baş sağlığı dileriz.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Özel Eğitimciler Derneği

ÖZDER - Özel Eğitimciler Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Özel Eğitimciler Derneği

848 Sok.Aziz İşhanı Kat 3/314 Kemeraltı
35250 Konak / İzmir

Dernek Yazılımı: EkoPro © Tüm Hakları Saklıdır.